אהלי צדיקים
English
ב"ה יום שני , י"ד סיוון ה'תשע"ט , 17/06/2019
קברים ובתי קברות

קולומיא: חילול מחפיר של בית העלמין היהודי מזעזע את העולם היהודי כולו

דוברות : אהלי צדיקים / א' אדר ה'תשע"ז
פעילי אגודת "אהלי צדיקים" נחרדו מהזוועה שנגלתה לנגד עיניהם בבית העלמין היהודי העתיק בקולומיא, שם מנוחתו כבוד של הצדיק הקדוש רבי הלל מקולומיא זי"ע, כמו גם שאר צדיקים וקדושים ויהודי העיר.
בס"ד
 
חילול מחפיר של בית העלמין בקולומיא מזעזע את העולם היהודי כולו
פעילי אגודת "אהלי צדיקים" והרב של קולומיא רבי שמואל לוי ווינברגר שיחי' אשר מוסר את נפשו כבר 20שנה להצלת בתי עלמין ומקומות קדושים בקולומיא מאות אלפי דולרים כבר השקיע הרב ווינברגר,

כאשר היו במקום נחרדו מהזוועה שנגלתה לנגד עיניהם בבית העלמין היהודי העתיק בקולומיא, שם מנוחתו כבוד של הצדיק הקדוש רבי הלל מקולומיא זי"ע, כמו גם שאר צדיקים וקדושים ויהודי העיר.

פעילי האגודה שהגיעו לסיור השגרתי בבתי העלמין כדי לפקח על הנעשה, התחלחלו מהמחזה המביש, בדמות צלב טמא שהציבו פורעים צעירים אנטישמיים בתוככי בית העלמין היהודי. למגינת לב כל איש ישראל.

יו"ר האגודה הרב ישראל מאיר גבאי מספר: "הגעתי למקום בית העלמין המקודש, והזדעזעתי למראה חילול הקודש החמור באתר הקודש. עד לרגע זה הנני עדיין נסער מכך ואיני יכול לתת מרגוע לנפשי".

"לאחרונה" מוסיף הרב גבאי "עדים אנו לפעולות אנטישמיות רבות המתבצעות ע"י צעירים פראיים ומשולהבים כנגד המקומות המקודשים ליהודים באירופה כולה ואף בארה"ב, כפי שנוכחנו רק לאחרונה".

אגודת" אהלי צדיקים" קוראת לרשויות באוקראינה ולליגה נגד השמצה, ולשאר הארגונים הפועלים למיגור האנטישמיות בעולם, לפעול באופן מיידי ע"מ למזער את מספר ארועי האנטישמיות וחילול המקומות המקודשים לעם היהודי באוקראינה ובאירופה כולה.
הצלב בשטח בית הקברות‚ מצד שמאל נראה האוהל
הצלב בשטח בית הקברות‚ מצד שמאל נראה האוהל
אהלי צדיקים
הצלב בשטח בית הקברות בצד שמאל נראים מצבות יהודיות
הצלב בשטח בית הקברות בצד שמאל נראים מצבות יהודיות
אהלי צדיקים