אהלי צדיקים
English
ב"ה יום חמישי , ט"ו תמוז ה'תשע"ט , 18/07/2019
חדשות

וילעדניק: הכנות קדחתניות לקראת יום ההילולא כ"א טבת

י' טבת ה'תשע"ז
מסע הישועות המסורתי לאוקראינה
אלפים נרשמו לעליה השנתית על ציון הצדיק מוילעדניק | מרכז וילעדניק שע"י 'אהלי צדיקים' מפקד על פעילות האירוח | התקדמות משביעת רצון בהקמת בנין מרכז וילעדניק קרוב לציון הקדוש |
הבטחתו הפלאית והמפורסמת של הצדיק הקדוש מוילעדניק זי"ע, על ישועה מובטחת לכל העולים על הציון הקדוש' ואף מי שרק יגע בידית הדלת', גורמת לעליה המונית ביום ההילולא הקדוש החל ביום כ"א בטבת, עיירת וילעדניק באוקראינה רוחשת בימים אלו פעילות רבה והיערכות מתוגברת לקראת ההילולא. על ההכנות מנצח - כתמיד - מרכז וילעדניק שע"י האגודה הותיקה 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי הי"ו, שגם מקים במקום בנין ענק להכנסת אורחים ולהנצחת שמו של הצדיק.​

זהו כבר ענין של שנים, מאז התחדש מסע הישועות לציון הצדיק מוילעדניק, שבהיסטוריה שלפני המלחמה היה כידוע מסע המוני שנהרו אליו מכל רחבי רוסיה ואוקראינה, ואף בשנות המשטר הקומוניסטי המשיכה העלייה כאשר יהודי הסביבה היו פועלים את ישועותיהם דרך המגע בידית האהל. אכן, מאז הורד מסך הברזל התחדשה העליה לציון הקדוש ביתר שאת, ובפרט ביום ההילולא אז נוהרים לוילעדניק אלפים רבים מכל ריכוזי היהדות בעולם ופועלים ישועות מופלגות, כמאז. עליה שרק הולכת ומתגברת משנה לשנה.

אגודת 'אהלי צדיקים' שכמו באלפי קברי צדיקים ויהודים בכל העולם, גם כאן הקימה את האהל החדש על ציונו של הצדיק והעמידה לרשות המתפללים את מיטב שירותי הנוחות לכל אורך השנה, מכינה את השטח מדי שנה לקראת יום ההילולא ומקדמת פני אלפי העולים בכיבוד ובכל הנוחיות כמיטב המסורת של 'אהלי צדיקים'.

בשנים האחרונות פתחו ב'אהלי צדיקים' את מרכז וילעדניק, ששוקד בעז"ה על הקמת בנין ענק עם עשרות חדרי הכנסת אורחים ובית כנסת ומקוה מפוארים ושאר שירותים יהודיים לאלפי העולים לציון הקדוש במהלך כל השנה ובפרט ביום ההילולא. הבנייה מתקדמת בצורה משביעת רצון וב'אהלי צדיקים' מקווים כי בקרוב יחנכו את הקומה החדשה של בנין הענק.

בתוך כך, ממשיך 'מרכז וילעדניק' עם הכנת הציון והעיירה לקליטת אלפי העולים. השנה עקב הרשמת אלפים רבים למסע הישועות הקדימו במרכז וילעדניק עם ההיערכות, כאשר צוות העובדים יצא בימים אלו לוילעדניק להכשיר את השטח, שזה כולל בין השאר את המובן הפשוט - יישור השטח ושיפוץ דרכי ההגעה לציון הקדוש.

כך גם הוקם השנה אהל ענק שיחומם בימי ההילולא בחום אופטימלי, כדי להקל את התפילה והשהות בקור העז והמקפיא. כמו כן הובאו ביתני שירותים מחוממים לשירות הציבור, ועתה מוקמת סמוך לציון פינת כיבוד קל ושתיה חמה לרווחת המתפללים, וכן החלו הבישולים בבית התבשיל הענק לקראת הסעודות הגדולות שיוכנו לאלפי העולים, בבשר ודגים וכל מטעמים.

צוות העובדים יפעל במשך השבועיים שנותרו לנקות את המקום כראוי לכבוד הצדיק ולרווחת העולים, להעמיד שירותי שמירה, שלטי הכוונה וכן הלאה. כמו כן תותקן תאורה בכל האזור, כאשר במרכז וילעדניק התגברו על העובדה שאין חשמל במקום וייבאו מערכת גנרטור חדישה שתשמש את תאורת המקום ומערכות החימום וכל השאר. כמו כן יובאו מכלי מים ענקיים לרווחת הציבור.

בימים אלו נפתח מוקד הישועות של מרכז וילעדניק לכל התורמים עבור ההוצאות המרובות של הכנת ההילולא, וכן להקמת בנין המוסדות. התורמים יזכו שמנין תלמידי חכמים יזכירו אותם על הציון הקדוש ביום ההילולא.

זה הזמן לתרום, ולהוושע - 972-2-5829010+